אודות המפעל

 שלא”ג תעשיות, שנוסדה בקיבוץ שמיר ב-1984, מייצרת, מפתחת ומשווקת בדים לא ארוגים, בעיקר עבור שוק מוצרי ההיגיינה והמטליות. החברה מייצרת מגוון רחב של מוצרים, המבוסס על מספר טכנולוגיות, ועיקר תוצרתה מיועדת ליצוא. החברה החלה להיסחר בבורסה לני”ע בתל אביב ביוני 2004, קיבוץ שמיר מחזיק בכ-63% ממניות החברה. 

במשך כשלושה עשורים, שלא”ג מייצרת מגוון רחב של בדים לא ארוגים המשמשים כחומרי גלם בשווקים שונים כגון שוק מוצרי ההיגיינה (חיתולים, תחבושות היגייניות, טמפונים וכו'), שוק המטליות הלחות והיבשות (תינוקות, קוסמטיקה, ניקיון) ושווקים נוספים. 
בשנת 2013 הגיעו מכירות החברה לכ-431 מיליון ש”ח כאשר כ-85% ממכירות החברה מיועדות ליצוא. 

שירות ללקוח בהתאמה אישית


השירות ללקוח בהתאמה אישית של שלא”ג הוא כרטיס הביקור שלה, ונתמך בטכנולוגיה עדכנית, חדשנות ומומחיות. 

שלא”ג מקיימת ישיבות עבודה עם לקוחות, ספקי סיבים ויצרני מכונות לאורך כל תהליך הייצור וכך מצליחה לפתח את הבד הלא ארוג הנכון עבור כל לקוח. תשומת לב זו לפרטים, בשילוב המחיר התחרותי של שלא”ג, סייע לחברה להגדיל משמעותית את חדירתה לשוק ואת מכירותיה השנתיות. 

נוכחות גלובלית


ניתן למצוא את מוצרי שלא”ג ביותר מ-25 מדינות ברחבי העולם. תפעול המשלוחים ”מסביב לשעון” של החברה מבטיח כי מוצריה יגיעו ליעדם בזמן. עיקר מכירות החברה הן לשוק המערב אירופאי ולצפון אמריקה. בין הלקוחות הגלובליים החשובים נכללים: ג'ונסון אנד ג'ונסון, קימברלי קלארק, פירסט קווליטי, טרדגר, נייספק ועוד. 
לחברה מפעל חדיש ומשוכלל במדינת צפון קרוליינה שבארה”ב המשרת את השוק בצפון אמריקה. חברת הבת בארה”ב מוחזקת ב-100% ע”י שלא”ג. 

מומחיות טכנולוגית


שלא”ג מתמחה במספר טכנולוגיות: 
תרמובונד - בדים אלה מיוצרים באמצעות ארבעת קווי היצור של החברה, הממוקמים בקיבוץ שמיר ושני קווי יצור הממוקמים באתר החברה בצפון קרוליינה. קווים אלה משלבים בתוכם שני סוגי טכנולוגית טרמובונד, איחוי באמצעות גלילים ואיחוי אוויר באמצעות תנורים. בשנת 2013, מכרה החברה כ-25,500 טון בדים לא ארוגים, כאשר כושר היצור השנתי לרבות האתר בארה”ב עומד על כ-30,000 טון. בתחום זה, פעילות החברה בישראל מייצאת מעל 90% מתוצרתה והחברה מעסיקה כ-130 עובדים בישראל ועוד כ-60 עובדים בארה”ב. 

נידלפאנץ' - שלא”ג מחזיקה ב-51% ממניות נועם אורים, מפעל ליצור בדים לא ארוגים, הממוקם בקיבוץ אורים. למפעל ארבעה קווי יצור. עיקר תוצרת החברה בתחום זה היא לשוק הניקיון כאשר כ-35% מיועדים ליצוא; כיום מועסקים בנועם כ-75 עובדים. 

תו תקן


שלא”ג מיישמת הליכי בקרת איכות קפדניים בכל אתרי היצור שלה, והינה בעלת תו תקן בינלאומי (ISO 9001:2008). 

דאגה לאיכות הסביבה


שלא”ג משקיעה מאמצים ומשאבים רבים כדי להבטיח שמפעליה יהיו ידידותיים לסביבה. צעדים לשמירה על הסביבה הפכו גם הם לחלק אינטגרלי מההכשרה של כל עובד בשלא”ג. 

עבודת צוות


שלא”ג מבינה שעובדיה הם הנכס הגדול ביותר שלה. בשלא”ג צוותי עבודה משולבים הכוללים חברי הנהלה ועובדים מהמניין. המטרה היא לשלב ולרתום את עובדי החברה לפיתוח ולעתיד החברה. 

תמונה שלא”ג תעשיות בע”מ


פרטי החברה
שם החברה
שלא"ג תעשיות בע"מ
כתובת
קיבוץ שמיר, הגליל העליון, קיבוץ שמיר, ת.ד. 1213500
טלפון
04-6947856
פקס
04-6949728
אימייל
shalag@shalag.co.il

צור קשר דרך האתר

חדשות המפעל